SAM nepritaria siūlymui griežtinti atsakomybę už prekybą organais

Ląstelių prekyba. Virkštelės kraujo bankas Lietuvoje: tėvai kloja nemažas sumas, specialistai ragina neskubėti

Privačių kamieninių ląstelių bankų paslaugas pasirinkti svarstantiems tėvams rekomenduojama gerai apgalvoti, ar rinktis nepigias paslaugas. Bioetikos komiteto žiniomis, iki šiol šalyje virkštelės kraujo kamieninės ląstelės ląstelių prekyba panaudotos nė vienam vaikui, iš kurio buvo surinktos, gydyti.

  • Europoje pasitaiko ir prekybos žmogaus lytinėmis ląstelėmis ypač moters kiaušialąstėmis bei embrionais atvejų.
  • Viešojoje erdvėje ėmė rastis skelbimų apie parduodamas vyriškas lytines ląsteles spermą.
  • LIETUVOS RESPUBLIKOS
  • Užsidirbti pinigų knyga internetu
  • Virkštelės kraujo bankas Lietuvoje: tėvai kloja nemažas sumas, specialistai ragina neskubėti - LRT

Paslaugos teikėjai atkerta — tėvai renkasi patys, niekas jų neverčia. Vilniuje įsikūrusiame privačiame kamieninių ląstelių banke, saugoma per surinktų vadinamųjų virkštelinių pavyzdžių.

ląstelių prekyba

Tik gimus vaikui iš virkštelės surinktas kraujas atvežamas čia, apdorojamas ir saugomos 20 metų. Tėvai pakloja nemažus pinigus Tikinama, kad kamieninės ląstelių prekyba gali padaryti kone stebuklus gydant onkohematologinius susirgimus. Skelbiama, kad ateityje galimas proveržis kamieninėmis ląstelėmis gydyti cukrinį diabetą, neurodegeneracines ligas, insultą, širdies nepakankamumą.

investuojant bitcoin apžvalgas robotas pasirinkimuose

Kamieninių ląstelių saugojimu susigundę tėvai pakloja nemažus pinigus — eurų kainuoja ląstelių surinkimas, daugiau nei eurų — ląstelių prekyba. Vestuves neseniai atšokusi ir šeimos pagausėjimą planuojanti Eglė svarsto, ar pasinaudoti tokia galimybe. O galimybė, pasak moters, — vienintelė, kamieninės ląstelės surenkamos vaikui gimstant, vadinasi, arba pasinaudoji, arba prarandi.

Pagal klasikinį kamieninės ląstelės apibrėžimą, ji privalo turėti dvi savybes: Gebėjimą atsinaujinti: savybę išeiti tam tikrą skaičių ląstelės dalijimosi ciklų ir išlaikyti nediferencijuotą būseną.

Vadina fantazijomis Lietuvos bioetikos komitetas prieš kelerius metus ląstelių prekyba, kad vaiko išsaugotas virkštelės kraujas jam pačiam gali būti panaudotas labai retai.

Iki šiol Lietuvoje virkštelės kraujo ląstelių prekyba ląstelės nebuvo panaudotos nė vienam vaikui gydyti.

ar įmanoma užsidirbti pinigų pervedimais bitcoin kiekvieną dieną

Gerimantas Čerkauskas. Be to, mažai šansų, kad ląstelių prekyba bus panaudotas žmogui iš kurio surinktas.

Apie kamienines ląsteles

Todėl tėvams patariama gerai apsvarstyti, ar rinktis nepigią paslaugą. Europos Komisijos ir Lietuvos bioetikos komisijos oficiali pozicija — skatinti ne privačių, o viešųjų virkštelės kraujo bankų steigimą, kad kamieninės ląstelės būtų prieinamos ne tik donorams, jų šeimos nariams, bet ir kitiems visuomenės nariams gydyti.

Kaip subankrutavau VALIUTŲ RINKOJE FOREX? Mano patarimai po to...

Vis dėlto, sakoma, kad tokio poreikio kol kas nėra. Plačiau — reportaže.

Kamieninės ląstelės KL pasižymi dvejomis unikaliomis  savybėmis, kurios išskiria jas tarp kitų organizmo ląstelių: Gebėjimu atsinaujinti; Gebėjimu virsti specializuotomis tam tikro tipo ląstelėmis pvz.