Kriptovaliutos - ar verta investuoti? Kodėl?

Kriptovaliutos taikymas

bitcoin perspektyvos

Lietuvoje atsiranda kriptovaliutos taikymas teisinio aiškumo dėl kriptovaliutų Lietuva tapo viena pirmųjų valstybių pasaulyje, sureagavusi į kriptovaliutų įtaką finansų rinkoms bei kriptovaliutos taikymas oficialų  operacijų, susijusių su kriptovaliutų apyvarta apmokestinimo paaiškinimą.

Po ilgų vidinių diskusijų Lietuvos Valstybinės mokesčių inspekcijos komentaras parengtas atsižvelgiant į vykstančius procesus pasaulyje, praktikoje besikuriančias naujas atsiskaitymo priemones ir jis neabejotinai  įneš daugiau aiškumo dėl mokesčių įstatymų nuostatų taikymo veiklai, susijusiai su kriptovaliutomis, ICO ir žetonais angl.

Kriptovaliutos ir jų taikoma blokų grandinės angl.

kriptovaliutos taikymas

Lietuvos Valstybinės mokesčių inspekcijos LR VMI pateiktas paaiškinimas susideda iš pakankamai detaliai aprašytų situacijų, susijusių su LR Pelno mokesčių ir Gyventojų pajamų mokesčių įstatymų nuostatų taikymu, kriptovaliutos taikymas pajamos yra pripažįstamos apmokestinamosiomis, kokiais kriptovaliutos taikymas galima pagrįsti pajamas ir išlaidas, situacijos susijusios su atsiskaitymais už prekes ar paslaugas kriptovaliuta, aptarti ir kriptovaliutos taikymas tikri žetonų išleidimo modeliai, bei pridėtinės vertės mokesčio taikymo ypatumai.

Kriptovaliutas traukti į apskraitą privaloma Įprastai kalbant apie kriptovaliutas, dažniausiai kalbame apie labiausiai žinomas — bitcoin, ethereum, ripple, litecoin, NEM, Monero ir kitos.

LR VMI nuomone, mokesčių požiūriu, kriptovaliuta visada kriptovaliutos taikymas laikomas toks instrumentas, kuris savo savybėmis bus analogiškas prieš tai minėtoms kriptovaliutoms. Tam tikrais atvejais, kriptovaliuta, mokesčių požiūriu, gali būti pripažintas ir kitoks instrumentas, pvz.

Advokatų profesinė bendrija Judickienė ir partneriai JUREX

Pažymėtina, kad LR Pelno mokesčio ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymų požiūriu pagal vykdomų sandorių turinį ir ekonominę prasmę, kriptovaliuta pripažįstama trumpalaikiu turtu, kuris gali kriptovaliutos taikymas naudojamas kaip atsiskaitymo priemonė už prekes ir paslaugas arba laikomas parduoti, kai tuo tarpu PVM tikslais kriptovaliuta laikoma tokia pat valiuta kaip eurai, doleriai ir pan.

ECOVIS  audito partneris Lietuvoje Aidas Ramanauskas atkreipia dėmesį, kad vertinant kokiai rūšiai priklauso žetonas, yra vertinamos konkretaus žetono savybės, aprašytos žetonų platinimo dokumentuose angl.

Svarbu pažymėti tai, jog Lietuvos Bankui pripažinus žetoną vertybiniu popieriumi, toks žetonas mokesčių tikslais bus laikomas vertybiniu popieriumi, tačiau galimos situacijos, kuomet net kriptovaliutos taikymas ir Lietuvos Bankas nepripažins žetono vertybiniu popieriumi, tai toks žetonas vis tiek gali būti laikytinas vertybiniu popieriumi visų arba tik tam tikrų mokesčių požiūriu.

LR VMI atkreipia dėmesį, jog mokestinė veikla, kriptovaliutos taikymas su kriptovaliutomis ir žetonais,  buhalterinėje apskaitoje turi būti registruojami naudojant eurą. Aktualu yra tai, jog kriptovaliutų ar žetonų ir euro keitimo santykio jokie teisės aktai nereglamentuoja, o tai sąlyginai yra rizika, kadangi kriptovaliutos taikymas arba žetonų kursas gali labai ženkliai kristi per itin trumpą laikotarpį, todėl kiekvienas asmuo savo apskaitos politikoje turėtų nusistatyti ne tik šaltinį, bet d opto variantai pačiu ir laiko momentą, kuriuo užfiksuotas kursas bus naudojamas apskaitos vedimui.

Kriptovaliutos – ar verta investuoti?

Kartu atkreiptinas dėmesys, jog LR VMI nuomone, mokesčių atžvilgiu nėra kriptovaliutos taikymas skirtumo, ar su įmone ir gyventoju vykdančiu individualią veiklą atsiskaitoma kriptovaliuta, ar grynaisiais pinigais ar banko pavedimu — įtraukti juos į apskaitą vis tiek privaloma. Uždarbis iš kriptovaliutų iki 2 Eur — neapmokestinamas Remiantis LR VMI paaiškinimu, vienetui pasigaminus kriptovaliutą, pelno mokesčio požiūriu, mokesčio bazė neatsiranda, tačiau kuomet asmuo pagamintą kriptovaliutą parduoda, tai apskaičiuodamas apmokestinamąjį pelną, apmokestinamosios pajamomis turėtų pripažinti sumą, apskaičiuotą iš virtualiosios valiutos pardavimo kainos atėmęs jos pasigaminimo kainą.

Dokumentai, kuriais būtų galima pagrįsti pajamas ir sąnaudas, turi būti tokie, kad jie kartu su privalomais rekvizitais sudarytų tokią visumą, kuri kriptovaliutos taikymas ir patvirtina, kad operacija įvyko. Kalbant apie Gyventojų pajamų įstatymo nuostatų taikymą, atkreiptinas dėmesys, jog kriptovaliuta yra laikytina turtu, todėl kai gaunamos atsitiktinės kriptovaliutos pardavimo pajamos jos apmokestinamos kaip kito turto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamos.

  1. Kriptovaliutos galimybės ir grėsmės
  2. Taikymo galimybė
  3. Lietuvoje atsiranda daugiau teisinio aiškumo dėl kriptovaliutų | burberry.lt
  4. Ir darbas iškart uždirba didelius pinigus
  5. Dvejetainiai variantai, kuo pasitikėti

Įdomu tai, kad gyventojai gali teikti kriptovaliutos vadinamąsias kasimo angl. Tokiais atvejais, kai gyventojai teikia virtualios valiutos kasimo paslaugas, Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo taikymo tikslais laikoma, jog gyventojai vykdo individualią veiklą.

Kaip ir juridinių asmenų kriptovaliutos taikymas, taip ir fiziniams asmenims yra aktualu tai, jog ūkinę operaciją būtų galima pagrįsti atitinkamais apskaitos dokumentais.

Lietuvoje atsiranda daugiau teisinio aiškumo dėl kriptovaliutų

Kalbant apie skirtingų rūšių žetonų apmokestinimą, LR VMI išskiria šiuos svarbiausius aspektus — vieneto ICO metu surinktos lėšos nelaikomos pelno mokesčio objektu tais atvejais, kai ICO metu išleidžiami žetonai turi vertybinių popierių požymių, kurie yra apibrėžti Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, o būtent — suteikia teisę į nuosavybę, įmonės valdymą, suteikia kitas akcininkų teises, o gauta suma atitinka platintojo prisiimtų įsipareigojimų sumą, tačiau už išplatintus kriptovaliutos taikymas popieriais laikytinus žetonus, gautos lėšos ar jų dalis įtraukiamos į apmokestinamąsias pajamas, jeigu žetonų platintojas neprisiima jokių įsipareigojimų arba įsipareigojimų suma yra mažesnė už surinktų lėšų sumą.

Tais atvejais, kai ICO metu išleidžiami virtualieji žetonai suteikia teisę naudoti produktą ar naudotis paslaugomis jais atsiskaitant, šios už išplatintus žetonus surinktos lėšos laikomos išankstiniu mokėjimu avansuįskaitomu į būsimas įmokas. Tais atvejais, kai ICO metu išleidžiami žetonai, kurie nelaikomi vertybiniais popieriais ar išankstiniu apmokėjimu už paslaugas, bitcoin investicijų apžvalgos tik patvirtina lėšų sumokėjimo faktą, nesuteikdami jų savininkams jokių papildomų teisių, už išplatintus žetonus surinktos lėšos pripažįstamos juos išleidusio vieneto pajamomis, perleidus juos kitų asmenų nuosavybėn.

Pažymėtina, kad jeigu sandorio šalys už kriptovaliutos taikymas prekes suteiktas paslaugas atsiskaito žetonais, kurie neatitinka aukščiau nurodyto virtualiosios valiutos apibrėžimo, tai tokie žetonai PVM tikslais nelaikomi kriptovaliuta.

LR VMI nuomone, esminis kriptovaliutos traktavimo PVM tikslais skirtumas nuo tokios valiutos traktavimo Gyventojų pajamų mokesčio ir Pelno mokesčio tikslais yra tas, kad PVM tikslais tokia virtualioji valiuta niekada nebus laikoma trumpalaikiu turtu. Tuo metu, jei žetonas suteikia jo turėtojui teisę gautį jį išleidusio asmens pelno ar turto dalį, tuomet PVM atžvilgiu jis laikomas finansiniu instrumentu, kriptovaliutos taikymas jei už žetonus suteikiama teisė įsigyti prekes ar paslaugas su nuolaida, tuomet žetonas PVM tikslais laikomas kuponu, tuo metu pats žetonų išleidimas nėra nei prekių, nei paslaugų teikimas, kriptovaliutos taikymas LR VMI išaiškinimu, jis nėra PVM objektas ir nėra apmokestinamas PVM.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Jei žetonai Lietuvos teritorijoje platinami kaip finansinės priemonės, jie PVM taip pat nėra apmokestinami, o jei Kriptovaliutos taikymas taikymas atžvilgiu jie platinami kaip kuponai, tuomet viskas priklauso nuo kupono rūšies.

Jis priduria, jog pateiktas LR VMI paaiškinimas leidžia jau veikiančioms įmonėms bei fiziniams asmenims aiškiau suprasti, kokiais atvejais kyla būtinybė mokėti priklausančius mokesčius, kaip tai turi būti apskaitoma ir kiti mokesčių atžvilgiu svarbūs klausimai. Lietuva — tarp pirmūnų kriptavaliutų apmokestinimo išaiškinimo srityje Neabejotina, jog pateiktas paaiškinimas neapims visų būsimų įmanomų situacijų susijusių su kriptovaliutos taikymas veikla, tačiau atsižvelgiant į pateikto paaiškinimo apimtis, laikytina, jog Lietuva iš tiesų yra viena iš valstybių, turinčių aiškiausią reglamentavimą.

Jos metu gauti duomenys rodo, jog šiuo metu tik 30 proc. Kai kurios šalys jas laiko valiutomis, pavyzdžiui, Estija ar Italija, kitos — nematerialiuoju turtu ar vertybiniais popieriais.

valandinių dvejetainių variantų strategija robotai dirba ir uždirba pinigus

Kriptovaliutos taikymas Vyriausybė laikosi pozicijos, kad veikla susijusi su kriptovaliutomis turi būti apmokestinama pajamų mokesčiais, nors kriptovaliutos taikymas vertus, už Australijos mokesčių administratorius neturi vieningos ir galutinės nuomonės dėl to kaip vertinti kriptovaliutas mokesčių atžvilgiu. Neabejotina, jog pateiktas paaiškinimas neapims visų būsimų įmanomų situacijų susijusių su kritovaliutų veikla, tačiau atsižvelgiant į pateikto paaiškinimo apimtis, laikytina, jog Lietuva iš tiesų yra viena iš valstybių, turinčių aiškiausią reglamentavimą.

Kriptovaliuta ir „Bitcoin“

Atlikto tyrimo metu nustatyta, jog daugiausia užklausų ECOVIS tinklo konsultantai sulaukia būtent dėl mokesčių ir jų planavimo aspektų, tuo pačiu neretai yra prašoma konsultacijų, susijusių su kriptovaliutos taikymas, verslo pradžia ir sutelktinio finansavimo platformos operatoriaus veikla. Advokatas K.

  • Uždirbti bitcoin.
  • Kriptovaliutos - ar verta investuoti? Kodėl?
  • Kas yra kriptovaliutos, kaip pradėti ir kokie pavojai laukia?
  • Kas yra kriptovaliutos, kaip pradėti ir kokie pavojai

Kvainauskas, vertindamas tiek atlikto tyrimo metu gautą informaciją, tiek ir LR VMI pateiktą paaiškinimą, mano, jog tikrai yra verta pasidžiaugti, kad Lietuva turėdama tokį paaiškinimą, nepapildė valstybių sąrašo, kuriose yra draudžiama veikla susijusi su kriptovaliutomis. Tokioms valstybėms priklauso Ekvadoras, Bolivija, Bangladešas, Kirgizija.

Kas yra kriptovaliutos, kaip pradėti ir kokie pavojai laukia?

Atvirkščiai, K. Kvainausko nuomone, Lietuva dėl šiai dienai turimo aiškesnio išaiškinimo mokestine prasme dėl veiklos susijusios su kriptovaliutos taikymas, veržiasi būti pirmūne valstybių tarpe, kurios supranta, jog blockchain technologija neabejotinai turi ir dar turės didelę įtaką daugeliui verslo šakų  — bankininkystei, kriptovaliutos taikymas apsaugai, draudimo ir nekilnojamo turto sritims, bei yra tarp tų valstybių, kurios kiek įmanoma operatyviau stengiasi reaguoti į vykstančius procesus pasaulyje.

Šis pranešimas taip pat buvo publikuotas naujienų portale 15min.